LV | EN
Par LNB Digitālo bibliotēku

Latvijas Nacionālās Digitālās bibliotēkas (LNDB) mērķis ir nodrošināt Latvijas Nacionālās bibliotēkas un tās sadarbības partneru digitalizētā kultūras mantojuma pieejamību internetā. LNDB padara krājumus pieejamākus dažādām sabiedrības grupām, tādējādi veicinot izpratni par Latvijas kultūru, vēsturi, ģeogrāfiju, saimniecību un politiku, kā arī piedāvā jaunus pētniecības instrumentus zinātniekiem.

Šobrīd LNDB jau pieejamas grāmatas, periodiskie izdevumi, kartes un tīmekļa vietņu arhīvs. Līdz 2013. gada pavasarim, turpinot Digitālās bibliotēkas attīstību, tiks pievienotas attēlu, audio un video kolekcijas, kas šobrīd aplūkojamas LNB mājas lapas sadaļā "Digitālā bibliotēka" (www.lnb.lv), kā arī digitālās bibliotēkas laboratorija valodas pētniecības atbalstam.

Katram satura tipam esam izvēlējušies savu krāsu, kas to izceļ un atšķir no pārējiem resursiem. Krāsas izvēle nav nejauša – tā ir saistīta ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas jauno ēku, kurā katrs stāvs ir citā krāsā. Tieši tā stāva krāsa, kurā atrodas karšu, attēlu, periodikas u.c. izdevumu lasītavas, ir piešķirta arī šo izdevumu digitālajām lasītavām.