LV | EN
Nosaukums (latviešu):
Ceļā uz kuģi
Oriģināla radīšanas datums:
1951
Resursa virstips:
Attēls
Resursa tips:
Fotogrāfija


Metadati

Nosaukums (latviešu):
Ceļā uz kuģi
Oriģināla radīšanas datums:
1951
Fiziskais raksturojums (latviešu):
1 fotogrāfija
Temats:
Fotogrāfijas
Temats:
Latviešu diaspora
Temats:
Latvieši -- Vācija
Temats:
Bēgļu nometnes -- Vācija
Temats:
Ģimenes
Temats:
Emigrācija un imigrācija
Temats:
Celtnes
Temats:
Pagalmi
Ģeogrāfiskais nosaukums:
Vācija
Anotācija (latviešu):
Maču/ Silarāju ģimene ar koferiem un izceļošanas birkām pie apģērba Gronā pie Brēmerhāfenes (angļu zonā) 1951. gada augustā. Aizmugurē laukums un vairākas divstāvu dzīvojamās barakas. No kreisās: Ojārs Silarājs, Arvīds Mačs, Māris Silarājs un Elza Mačs (dz. Silarājs). Par šo gadījumu Arvīds Mačs atceras: "Ceļā uz kuģi “uz apsolīto zemi“ – ASV."
Anotācija (latviešu):
Divi puisīši, vīrietis un sieviete, visi ar koferiem, berni ar baltām papīra zīmēm piesietiem pie mēteļiem. Aiz viņiem dzīvojamās barakas
Vispārīgās piezīmes (latviešu):
Fotogrāfijas dāvinātāja rakstītais atmiņu stāsts par bēgļu gaitām un bēgļu nometnēm: "Mans vārds ir Arvīds Mačs, es piedzimu un uzaugu Vecgulbenes pagasta “Tanslavās”. 1943. gada martā mani iesauca Latviešu legionā. 1946. gada martā mani atlaida no gūsta Cedelghemā, Belģijā, un novietoja Zevenā, DP nometnē, Vācijā (angļu zonā). Tā es kļuvu par DP “Dieva putniņu”. 1946. gada jūlijā aizbraucu uz amerikāņu zonu Rotenburgā OT. ”La Guardia” DP nometni. Pēc dažiem mēnešiem mani kā bijušo legionāru no nometnes “izskrīnēja” [ izraidīja]. Biju gan nometnē nodarbināts, bet nejutos tur piederīgs, tādēļ neesmu redzams nometnes kopējā fotogrāfijā. 1947. gadā atguvu DP satusu ar apgādi, jo varēju pierādīt, ka esmu iesaukts. Rotenburgā iepazinos ar Elzu Silarāju un viņas diviem zēniem, Ojāru un Māri. Elzas vīrs bija kritis karā. 1948. gadā “La Guardiju” likvidēja un Elza ar zēniem pārcēlās uz Ansbahas DP nometni, “Hindenburg kazarmēm“. Es tur biju jau priekšā, strādāju IRO motorpolā. 1949. gada 3. decembrī mani ar Elzu salaulāja mācītājs Voitkus (vecākais] Ansbahas nometnes baznīcā, B-blokā. Elza vēlējās, lai es zēnus neadoptēju, lai viņi paliek Silarāji. Man pret to nebija iebildumi, tomēr viņi ir mani audžudēli, un viņi mani pieņem kā audžutēvu. 1951. gada augustā mums “beidzot laimējās” iegūt vīzu ieceļošanai ASV. Mūsu 55 gadu laimīgā laulībā piedzima dēls Ēriks (1955. gadā) un meita Linda (1962. gadā). Elzu pieveica briesmīgā Alzheimera slimība. Viņa nomira 2004. gada 30. decembrī un atdusas Getzemenes kapsētā Bostonā, ASV. Ar fotogrāfijām parādīšu mūsu kopējos ceļus un draugus no iepazīšanās līdz izceļošanai uz “apsolīto zemi" ASV. DP nometnes, kur bijām novietoti: Zevenā, angļu zonā, Rotenburgā, O T, Ansbahā, Ambergā, Vildflekenā, Šveinfurtē, Šleisheimā [pie Minhenes], amerikāņu zonā, Brēmenē, angļu zonā [izceļošanas nometnē]. "
Oriģināla turētājs:
Latvieši pasaulē - muzejs un pētniecības centrs
Oriģināla novietojuma kods:
LPplgD2022.305
Pieder kolekcijai:
Latvieši pasaulē - muzeja un pētniecības centra krājums (Kolekcija)
Izcelsme:
Arvīds Mačs
Izveidošanas datums:
15.11.2021
APLIS autortiesību statuss:
Nav definēts APLIS autortiesību statuss
APLIS piekļuves tiesības:
Nav definētas APLIS piekļuves tiesības
APLIS tiesību paziņojums:
Nav definēts APLIS autortiesību paziņojums
APLIS piekļuves paziņojums:
Nav definēts APLIS piekļuves paziņojums
Resursa virstips:
Attēls
Resursa tips:
Fotogrāfija
URI:
https://dom.lndb.lv/data/obj/958780
RDF dati | XML dati

Pieejamās datnes

Nosaukums Apraksts Izmērs Hash Piekļuves statuss
1. LPplgD2022.305.jpg 181.79 KB ba4f643cb9638a35f2977562ce77c50f Lejupielādēt Atvērt

Lūdzu uzgaidiet