LV | EN
Nosaukums (latviešu):
7. klases absolventi ar klases audzinātāju
Oriģināla radīšanas datums:
1948-06-01
Resursa virstips:
Attēls
Resursa tips:
Fotogrāfija


Metadati

Nosaukums (latviešu):
7. klases absolventi ar klases audzinātāju
Oriģināla radīšanas datums:
1948-06-01
Fiziskais raksturojums (latviešu):
1 fotogrāfija
Temats:
Fotogrāfijas
Temats:
Latviešu diaspora
Temats:
Latvieši -- Vācija
Temats:
Bēgļu nometnes -- Vācija
Temats:
Izglītība
Temats:
Mācību iestādes
Temats:
Zīmes un simboli
Temats:
Ģerboņi
Temats:
Karogi
Ģeogrāfiskais nosaukums:
Vācija
Anotācija (latviešu):
Skolotāji un skolēni – 7. klases absolventi – koka barakas istabā Vēdeles nometnē (angļu zonā). Galds ir klāts ar latvisku galdautu, koka svečturiem un puķēm vāzēs, aiz tiem stāv skolnieki ar apliecībām rokās. Aizmugurē uz sienas ir ierāmēts Latvijas ģerbonis, zem tā Latvijas karogs. Pirmajā rindā, otrā no kreisās: Alīde Zariņa (ar puķēm rokās). Otrajā rindā, pirmais no kreisās: Guntis Priedītis. Par šo gadījumu Edgars Zariņš jun. atceras: "Lai gan klīda baumas, ka Vēdeles nometni slēgs, skolotāji cītīgi turpināja savu iesākto darbu. Guntis Priedītis vēlāk beidza Minsteres Latviešu ģimnāziju."
Anotācija (latviešu):
Oficiālais portrets, 9 skolotāji sēž aiz galda, kurš ir klāts ar latvisku galdautu, koka svečturiem un puķēm vāzēs, aiz tiem stāv skolnieki ar apliecībām rokās. Fonā uz sienas ir ierāmēts Latvijas ģērbonis.
Vispārīgās piezīmes (latviešu):
Fotogrāfijas dāvinātāja rakstītais atmiņu stāsts par bēgļu gaitām un bēgļu nometnēm: “Edgars Zariņš jun. savas bēgļu un dīpīšu gaitas sāka 1944. gada 15. septembrī. Padomju Savienības armijai tuvojoties, mamma Alīde Zariņa (43) ar visiem trim dēliem Edgaru jun. (11), Silvestri (9) un Juri (7), atstāj vectēva saimniecību Limbažu pagastā un zirgu ratos devās uz Vāciju. Tēvs, Edgars sen. bija iesaukts latviešu leģionā. Pa to laiku Padomju Savienības armija iebruka Lietuvā līdz Baltijas jūrai un ar zirgiem varēja tikt tikai līdz Liepājai. No Latvijas izbrauca ar kuģi "Lapland”, atstājot Liepāju 1944. gada 15. oktobrī. Kaŗa laikā, kā bēgļi lēnām virzoties uz rietumiem tālāk prom no draudošās Padomju Savienības armijas tuvošanās, dzīvoja Stargrades (tagad Polijā), Frankfurtes (pie Oderas) bēgļu nometnes. Tiekot ārā no briesmīgās bēgļu nometnes, uz trim mēnešiem nonāca Neibrandenburgā. 1945. gada februārī, sekojot austrumu frontes sabrukšanai, devās tālāk uz rietumiem, nonākot Treias ciemā pie Šlezvigas (netālu no Dānijas). Kaŗa beigās šeit ģimenei pievienojās tēvs Edgars sen. Edgars Zariņš jun. dzīvoja DP nometnes: Vēdelē 1946/47 kur pabeidz pamatskolu un latviešu ģimnāzijā Pinebergā 1947-1949, vēlāk latviešu techniskā ģimnāzijā Ferdenē (pie Aller upes) 1949/50. Par to laiku vecāki un brāļi no Vēdeles nometnes tika pārcelti uz Emdenes un Zenkvardenes DP nometnēm un beidzot nonāca Ventorfas DP nometnē, kur 1950. gada jūnijā viņiem piebiedrojās Edgars jun. Visa ģimene iebrauca ASV 1951. gada 16. jūnijā, kad Amerikā sāka ielaist latviešu leģionārus.”
Oriģināla turētājs:
Latvieši pasaulē - muzejs un pētniecības centrs
Oriģināla novietojuma kods:
LPplgD2022.608
Pieder kolekcijai:
Latvieši pasaulē - muzeja un pētniecības centra krājums (Kolekcija)
Izcelsme:
Edgars Zariņš jun.
Izveidošanas datums:
15.11.2021
APLIS autortiesību statuss:
Nav definēts APLIS autortiesību statuss
APLIS piekļuves tiesības:
Nav definētas APLIS piekļuves tiesības
APLIS tiesību paziņojums:
Nav definēts APLIS autortiesību paziņojums
APLIS piekļuves paziņojums:
Nav definēts APLIS piekļuves paziņojums
Resursa virstips:
Attēls
Resursa tips:
Fotogrāfija
URI:
https://dom.lndb.lv/data/obj/959184
RDF dati | XML dati

Pieejamās datnes

Nosaukums Apraksts Izmērs Hash Piekļuves statuss
1. LPplgD2022.608.jpg 257.81 KB 377b827f0af19fd04fc7c7a114dafde4 Lejupielādēt Atvērt

Lūdzu uzgaidiet